Proje Açıklaması

Güncel Haberler

http://sevimliyumurcakokullari.com/wp-content/uploads/2020/3/10-1

MENTAL MATEMATİK

Mental aritmetik sistemi bir beyin gelişim programıdır. Yani beynin nöronlarının işleyişini hızlandıran gizli gücü olarak tanımlanmaktadır.

Okullarımızda 4-12 yaş arası çocukların mental gelişim sürecine uyumlu olarak, oyun oynayarak eğlenerek soyut kavramları somutlaştırarak matematik becerilerini arttırmaya yönelik eğitimler verilmektedir.

Abaküs kullanırken parmak uçlarını kullanan çocuklarımızın parmak uçlarından, doğrudan beyne giden sinir uçları ile boncuklara sayıları ekleyip çıkartırken beyin bir yandan uyarılır, bir yandan da abaküsü görsel olarak algılarlar, diğer yandan da işlemi gerçekleştirebilmek için kullanılan formülleri düşünürler . Bu çok yönlü faaliyet, beyinlerindeki loblar arasında SİNAP bağları oluşturur ve bu sayede sağ ve sol lobları daha işlevsel ve daha uyumlu bir biçimde çalışmaya başlar. Egzersize devam ettikçe de çocuklarımızın beyin gelişimi artar ve fotoğrafik hafızaları en üst seviyelere ulaşır .

Okullarımızda mental matematik eğitimi alan öğrencilerimizin

Analitik düşünce gücü

Muhakeme yeteneği

Gelişmiş sağ ve sol beyin

İyi dinleme ve anlama

Hızlı refleks

Yaratıcılık

Gelişmiş özgüven

Güçlü hafıza

Gözlem yeteneği

Fotoğrafik hafıza

Dikkat ve odaklanma

Hızlı işlem ve problemi kolay kavrama yetenekleri gelişir .

Sevimli Yumurcak okullarımızda hergün mental matematik dersleri yapılır . İsteğe bağlıdır .Bu dersi alan öğrencilerimiz ilkokula 2. Sınıf matematik bilgisi ve becerisi ile başlarlar.