Proje Açıklaması

Güncel Haberler

http://sevimliyumurcakokullari.com/wp-content/uploads/2020/3/4

BİLİM ATÖYESİ

Okullarımızda çocuklarımızın bilim ve doğa etkinlikleri ile gözlem, sınıflandırma, karşılaştırma ve sonuç çıkarma gibi becerilerini artırmak için çeşitli bilim atölyeleri yapılır . Bu şekilde bilimsel düşünme ve gözlem yetenekleri gelişir analiz ve sentez yapmayı öğrenir günlük yaşamda kullanılan araç gereç ve malzemeler ile bunların nitelikleri hakkında bilgi sahibi olurlar.

Doğa ve bilimle ilgili etkinlikler çocuklarımızın doğru düşünme yöntemleri geliştirmesini sağladığı gibi, okul derslerinde de daha başarılı olmalarına yardımcı olur.

Çocuklarımızın merak duygusunu güçlendiren bilim ve doğa etkinliklerimiz, çocuklarımızın merak duygusunu artırır ve soru sorma konusunda da gelişmelerini sağlar. Aynı zamanda öğrenme isteklerinin artmasına yardımcı olur

Çocuklarımız deneyler yaparak, göz ve el koordinasyonu bakımından da gelişirler.

2018 -2019 yılında yaptığımız bilim atölye etkinliklerimiz

Okulumuza gelen Bilim Atölyesi̇ workshop ile çocuklarımız deney tüpleri ile kendi deneylerini yapmışlardır , sihirli hava , püsküren volkan vb deneyleri yapılmıştır. Öğretmenlerimiz eşliğinde  STEAM eğitim programı kapsamında sihirli baloncuklar , yanardağ deneyi , gökkuşağı deneyi , helogram deneyi gibi deneyler yapılmıştır .