Buz Pateni-Buz Hokeyi

Okullarımızda ayda bir kez olarak BUZ PATENİ dersleri verilir.

Yaz okullarımızda haftada bir BUZ PATENİ dersleri verilir .

Buz pateni yapmak için  önemli bir neden olan çocukların vücut duruşuna olan pozitif etkisi çok önemlidir. Günümüzde çocuklardaki vücut duruşu bozuklukları ve hatta skolyoz, çocuk patalojisinde lider pozisyonda yer almaktadır.

Bunların dışında buz pateni yaparken fiziksel aktiviteler sayesinde çocuğun sıorganizma güçlenir. Çocuklar daha dayanıklı, esnek ve becerikli hale gelirler. Ayrıca vestibüler mekanizmadaki değişim sayesinde buz pateni, yol ve deniz tutmasından kurtulmaya da yardımcı olur aynı zamanda buz pateni çocuğun psikolojisine ve emosyonel durumuna da olumlu etkiler yaratır. Sonuçta buz pateni yapmak  herşeyden önce eğlencelidir.

Çocuklar buz üzerinde kaymaktan zevk alırlar, çünkü bu duyguyu başka bir ortamda tatmaları oldukça zordur.

Bunun sonucunda çocuklar stresten ve tüm endişelerinde uzaklaşır enerjileri boşalır rahatlar ve buzda kayabilmenin keyifli dakikaların hiç bitmesini istemezler.

BUZ HOKEYİ TAKIMI

5-6 yaş grubu öğrencilerimizden ilgi ve yetenekleri doğrultusunda milli antrenör önderliğinde SEVİMLİ YUMURCAK OKULLARI  buz hokeyi takımları kurulacaktır. Yıl boyunca her hafta yapılacak takım çalışmaları ve dönem sonlarında final maçlarıyla öğrencilerimizin başarıları velilerimizle paylaşılacaktır.

Başvuru Formu

Formu Eksiksiz Doldurun Biz Sizi Arayalım

MECİDİYEKÖY ANAOKULU MERKEZMECİDİYEKÖY KREŞ ANAOKULUALİBEYKÖY ANAOKULU

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

  • Deneyimli, alanında uzman öğretmen ve yönetim kadrosu ile çalıştığımız için

  • Okullarımızda 5GH eğitim modelini kullandığımız için.

  • Öğretmen-öğrenci-veli iletişimini şeffaf ilkelere bağlı olarak gerçekleştirdiğimiz için

  • Etkin Rehberlik hizmetleri uyguladığımız için,tam zamanlı psikolog ile çalıştığımız için

  • Yönetim önceliğimizde ticari kaygılar taşımadığımız için

  • Sınırlı boyama aktivitelerin çocuğa çok az kazanım sağladığını savunduğumuz onun yerine serbest boyama desen tasarım gibi sanatsal aktiviteler ile çocuğun hayal gücünü sınırlamadığımız için

  • Okulumuza ait özel resim çalışmaları GÖR-YAP ile çocuğun bir nesneyi sağdan- soldan -üstten ve alttan görme kopya etme çizebilme algılama sayma ve en önemlisi göz cetveli becerisi kazandırdığımız için